Ile kosztuje implant zęba?

Ile kosztuje implant zęba?

Ile kosztuje implant zęba?

Ile kosztuje implant zęba? Warto wiedzieć, że implanty zębów to świetne rozwiązanie dla tych wszystkich osób, które mają ubytki, ewentualne stosują wynajmowane protezy, które to sprawiają duże problemy podczas rozmowy. Jest to w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia, jednocześnie komfort codziennego funkcjonowania ulega znacznemu poprawieniu, zapewne dlatego tak wiele osób decyduje się na podjęcie decyzji co do tego zabiegu.

Implant zęba – co to jest? Ile może kosztować implant zęba ( sprawdź na https://doboszimplanty.pl/cennik/ )? Z jakiego materiału może zostać wykonany implant? Jaki jest zakres działań protetycznych? Ile wynosi cena wykonania implantów całej szczęki? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Ile kosztuje wstawienie zęba 1? – Najważniejsze informacjeImplant zęba – co to jest?

Z pewnością wiele osób kiedykolwiek spotkało się z pojęciem implantu zębów. W praktyce jednak nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, czym on dokładnie jest. Nie ma w tym niczego dziwnego, bowiem nie często korzystamy z tego typu udogodnień- po prostu nie ma takiej konieczności. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jest to specjalnie wykonany, sztuczny korzeń zęba, który najczęściej wykonany jest z tytanu. Pełni on bardzo ważną funkcję, bowiem ma za zadanie zastępować usunięty lub utracony wcześniej korzeń naturalny. Tak więc dzięki implantowi możliwe jest zamocowanie w jego miejscu nowej korony zębowej, która będzie doskonale prezentować się pod względem wizualnym, jednocześnie będzie bardzo praktycznym rozwiązaniem. Nie w sposób nie wspomnieć o tym, że implanty stomatologiczne są w stanie zastępować zarówno pojedyncze ubytki, jak i całe łuki zębowe. W konsekwencji oznacza to, że z takiej możliwości może skorzystać właściwie każdy, nie wliczając w to osoby, które ciężko chorują.

Ile może kosztować implant zęba?

Dość problematyczne jest wskazanie ceny implantu zęba, bowiem może ona nieco różnić się w zależności od kilku aspektów. Ostatnimi czasy implanty zębowe cieszą się coraz większą popularnością, dlatego też ich cena stosunkowo zmalała, co dla pacjentów jest doskonałą wiadomością. Warto jednak pamiętać, że ceny implantów zębów w gabinetach są niezwykle zróżnicowane. Dzieje się tak, bowiem istotne znaczenie mają niektóre czynniki, wśród których z pewnością warto wyróżnić liczbę wszczepionych implantów. Im jest ich więcej, tym wyższy będzie koszt całościowy, jednakże zmniejszy się cena jednostkowa. Znaczenie ma rodzaj implantu, a także rodzaj odbudowy protetycznej. Dodatkowym kosztem z pewnością okaże się zastosowane leczenie wstępne. Oczywiście liczy się również prestiż producenta implantu czy też renoma lekarza. Wpływ na cenę może mieć również doświadczenie lekarza, co jest oczywiście zupełnie normalne. Warto pamiętać o położeniu kliniki – jeśli znajduje się w prestiżowym miejscu, wówczas zapłacimy nieco więcej.

Z jakiego materiału może zostać wykonany implant?

Jeśli zdecydowalibyśmy się na możliwie najtańszy wariant, wówczas moglibyśmy wybrać tytanowe implanty, w których stosuje się tytanowy łącznik, a także koronę metalowo – porcelanową. Nieco droższym rozwiązaniem jest zabieg związany z implantami z cyrkony w połączeniu z cyrkonowym łącznikiem i ceramiczną koroną. Oczywiście za każdym razem zabieg wyceniany jest przez lekarza. Kiedy pacjent zaznajomi się z tym faktem, wówczas może podjąć ostateczną decyzję czy decyduje się na tego typu rozwiązanie. Warto wspomnieć, że ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się cyrkonowe implanty. Dlaczego? Otóż są one w pełni zgodne z organizmem ludzkim. W konsekwencji świetnie adaptują się do dziąseł i do tkanki kostnej.

Jaki jest zakres działań protetycznych?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, co wchodzi w skład działań protetycznych. Ceny za implanty zębów  są uzależnione od zakresu działań specjalisty. Dlatego też określenie kosztów jest tak problematyczne. Każdy z przypadków wyceniany jest indywidualnie. Ceny będą różnić się w przypadku procedury na kilku implantach, bowiem cena pojedynczego będzie wówczas znacznie niższa. Dodatkowo do kosztów musimy doliczyć łącznik protetyczny, niekiedy gojącą śrubę. W konsekwencji lista wydatków nadal się zwiększa. Najdroższe są oczywiście protezy, które osadzone są na kilku implantach, kiedy wykonuje się je bez żadnego uzębienia pacjenta.

Ile wynosi cena wykonania implantów całej szczęki?

Ile kosztuje implant zęba?
Ile kosztuje implant zęba?

Z pewnością zastanawiająca jest kwestia tego, ile wynosi cena wykonania implantów całej szczeki. Możliwe jest mocowanie nie tylko pojedynczych koron, ale również całych protez. Zabieg ten w sposób szczególny zalecany jest dla osób, które straciły niemalże całe uzębienie. Niestety trudno jest wskazać jednoznaczną wartość. Należy jednak zapamiętać, że górna proteza jest nieco droższa niż tańsza. Dodatkowo musimy liczyć się z licznymi dodatkowymi zabiegami, do których zaliczyć możemy chociażby podniesie dna zatoki czy też odbudowę kości szczękowej. Cena w tym przypadku oscylować może w granicach od 10 000 zł wzwyż. Niestety określenie górnej granicy jest problematyczne.

Related Post