Co to jest wieczór kawalerski

Co to jest wieczór kawalerski

Mówi się, że powinnością prawdziwego mężczyzny jest “zbudować dom, posadzić drzewo i spłodzić syna”. Zanim to jednak nastąpi, często się żeni. Jesteśmy przekonani, że wielu waszych znajomych stanęło przed ślubnym ołtarzem i zmieniło stan cywilny. Być może niektórych z was dopiero to czeka. Istnieje pewien zwyczaj, który jest od wieków praktykowany w Polsce, jak i również na całym świecie. Zwyczaj ów znany jest pod nazwą wieczoru kawalerskiego. Czym on jest? W jaki sposób zorganizować go osobie zainteresowanej, aby nie popełnić żadnego faux-pas? Co sprawi przyjemność przyszłemu Panu Młodemu? Przeczytaj tej poradnik, a uzyskasz wiedzę na wagę złota! 

Co to jest wieczór kawalerskiPrastary zwyczaj przedmałżeński

 Od dawien dawna kultywowany jest zwyczaj żegnania stanu kawalerskiego, na krótko przed ślubem. Wieczór kawalerski to inaczej huczna zabawa na cześć przyszłego Pana Młodego. Zabawa wedle dobrze wszystkim znanych prawideł ogranicza się do męskiego towarzystwa. Wedle zwyczaju wieczór kawalerski celebrowany jest w gronie dobrze znanych kawalerowi osób w przeddzień ślubu. Wiele się w tej kwestii jednak zmieniło. Niezwykle często zdarzały się przypadki, iż Pan Młody wracał z hucznej imprezy nieźle podbity lub nie wstawiał się na ślubnym kobiercu. Ten drugi powód wynikał z upojenia alkoholowego, który dręczył osobę zainteresowaną. Zachowując odpowiednie ramy bezpieczeństwa, powoli odchodzi się od tego zwyczaju i organizuje imprezę z zachowaniem odpowiedniego marginesu czasowego. Czym różni opisywany wieczór kawalerski od wesela? Na weselu uwaga biesiadników skupia się na parze małżeńskiej. Wieczór kawalerski skupia się na mężczyźnie, którego stan wolny dobiegł końca. Skoro wyjaśniliśmy sobie ten termin, to warto skupić się na sprawach organizacyjnych. Popkultura dostarcza nam obrazków, które nie do końca kończą się dobrze, jeśli sprawa się “rypnie”. W związku z tym zasugerujemy czego unikać, aby impreza była dobrze wspominana przez wszystkich jej uczestników i nie skończyła się tragicznie dla samego zainteresowanego. 

Zobacz również:

Życie to nie “American Pie”

 Pragnąc zgotować koledze niezapomniane wrażenia w trakcie wieczoru kawalerskiego, warto odstawić papkę popkulturową. Zamówienie stripteaserek fajne może wygląda na filmach, ale w życiu wcale już takie nie jest. W przypadku wycieku wspólnej tajemnicy poza obręb uczestników sprawa może skończyć się kłótniami wśród świeżo upieczonych małżonków, a kto wie, czy nie rozwodem. Warto do sprawy podejść poważnie. Kolejną kwestią, na którą naprawdę warto zwrócić uwagę, jest koszt takiej imprezy. Absolutnie nie każmy przyszłemu Panu Młodemu płacić za organizację imprezy. Ślub włączając w to wesele, jest przedsięwzięciem dość kosztownym, a dodatkowe wydatki nie sprawią, że będzie wspominał dobrze swój wieczór kawalerski. Najlepszym sposobem na opłacenie imprezy jest wspólna składka, która sprawi, że kosztorys podzielony będzie na uczestników po równo. Nikt nie ma wątpliwości, że wieczory kawalerskie są imprezami hucznie celebrowanymi, z dość dużą ilością alkoholu w tle. W tej kwestii nie przesadzajmy. W wieczorze kawalerskim nie chodzi o to, aby solidnie się upić i nic nie pamiętać. Alkohol ma być dodatkiem, a nie gwoździem programu. Organizując takie wieczór swojemu dobremu znajomemu, warto mieć na względzie środowisko. Otóż nikt nie lubi się bawić z ludźmi, których kompletnie nie zna. Niech to będą bardzo dobrzy znajomi przyszłego Pana Młodego. Na sam koniec, zasugerować moglibyśmy, aby nie organizować hucznej fety na cześć pożegnania stanu kawalerskiego w przeddzień ślubu. Nie da się wytrzeźwieć w tak krótkim czasie, a przecież ślub jest bardzo ważnym wydarzeniem zarówno dla Pana Młodego, jak i przyszłej małżonki oraz ich rodzin. 

Inspiracji cała masa

 Wiele zależy od was samych i waszej inwencji. Jeśli przypadkiem jesteście fanami motoryzacji i wiecie, że przyszły Pan Młody lubi siąść za kółko, możecie spędzić wspólnie ten czas na torze wyścigowym. Gokarty zapewnią moc wrażeń. Podobny kop adrenaliny zapewni wam skok na bungee albo ze spadochronem. Fajnym sposobem na spędzenie wieczoru kawalerskiego jest wspinaczka po górach albo wyjazd w gronie dobrych znajomych na spływ kajakowy. Jeśli kochacie sport i zabawę na świeżym powietrzu, przyszły Pan Młody będzie niezwykle kontent z wyścigów kolarskich, jakie sobie urządzicie. Pomysłów na oryginalne spędzenie tych ostatnich dni “wolności” jest cała masa. Życie klubowe na przykład jest dobrze znane studentom zamieszkałym w miastach uniwersyteckich. Będąc wszyscy w tej grupie, możecie udać się, rozerwać i pozwolić przyszłemu Panu Młodemu zaczerpnąć dotychczasowego życia, nim założy ślubną obrączkę. Warto jest tutaj podkreślić, że bawiąc się w dobrym, miejskim klubie należy zachować umiar i rozsądek. Obecność bezmiaru kobiet i spore dozy alkoholu mogą skończyć się kacem moralnym i poważnymi problemami w przyszłości. 

Wieczór kawalerski w pigułce

 Podsumowując, wieczór kawalerski jest huczną imprezą organizowaną na część faceta, który kończy ze stanem wolnym. Wynika z dawnych tradycji i jest kultywowany po dziś, podobnie jak wieczór panieński. Organizując znajomemu taki wieczór, pamiętajmy o kilku cennych poradach, które zostały opisane w powyższych akapitach. Niesamowity wieczór kawalerski można połączyć z pasją, co jeszcze bardziej podkreśli unikatowość takiej imprezy i dostarczy wielu pięknych wspomnień przyszłemu Panu Młodemu. 

 

Related Post