Ile kosztuje wynajem busa na wesele?

Ile kosztuje wynajem busa na wesele?

Ile kosztuje wynajem busa na wesele? Planując wesele w miejscu, do którego trudno dostać się bez samochodu, wiele par decyduje się na wynajęcie busa. Ci, którzy się wahają, zazwyczaj najwięcej obaw mają odnośnie ceny takiej usługi.

Dlaczego warto to zrobić?

Przede wszystkim, dlatego że odciąży to również Ciebie. Zapewne głównym powodem, dla którego decydujesz się na takie rozwiązanie jest wygodna i komfort gości, lecz pomagając im, wspierasz również siebie. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ dzięki temu nie musisz przejmować się kwestią dojazdu swoich gości, a wszystko zostaje

Jak przygotować się do wynajęcia busa?

Nim wynajmiesz busa na wesele musisz zastanowić się ile jesteś w stanie na ten cel przeznaczyć. Ponadto warto zapytać gości ilu z nich byłoby zainteresowanych taką usługą. Lepiej nie robić z tego faktu niespodzianki, ponieważ może się okazać, że zaproszeni sami zorganizują sobie transport i okaże się, że wynajem busa nie będzie potrzebny. Ilu gości co najmniej musi wyrazić potrzebę jazdy busem, aby miało to sens? Z pewnością więcej niż czterech, ponieważ mniejszą ilość niezmotoryzowanych gości możesz próbować przetransportować w samochodach innych gości. Jeżeli, jednak gości potrzebujących skorzystania z busa jest więcej niż dwudziestu – to warto już zastanowić się nad wynajęciem autobusu. Kiedy już wiesz dla ilu osób będziecie musieli wynająć busa – czas zastanowić się, ile jesteście na ten cel przeznaczyć. Przy ustalaniu budżetu koniecznie sprawdźcie oferty kilku przedsiębiorstw oferujących takie usługi. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ dzięki temu wasze założenia będą zgodne z realnymi możliwościami rynku.

Sprawdź koniecznie:

Czas na poszukiwania

Wiedząc, że potrzebujesz busa na wesele – zacznij poszukiwania jak najszybciej. Dlaczego nie warto odkładać tej kwestii na ostatnią chwilę? Ponieważ może się okazać, że we wybranym przez nas terminie nie będzie już żadnych możliwości wynajęcia busa. Ponadto przed ślubem czeka Was wiele trudnych decyzji i wyborów, także warto możliwie jak najszybciej odciążyć się od pewnych decyzji. Jeżeli macie taką możliwość – możecie tę kwestię zlecić komuś innemu, kto będzie zajmował się tylko tą sprawą. Czasem może się, bowiem okazać, że załatwienie busa nie będzie tak prostym zadaniem. Jednak jeżeli musicie zająć się tą sprawą sami – nie ma powodów do obaw.

Gdzie szukać busa na wynajem?

Ile kosztuje wynajem busa na wesele?
Ile kosztuje wynajem busa na wesele?

Oczywiście pierwszym miejscem, w którym zapewne będziesz szukać ofert jest Internet. Nie ma w tym absolutnie niczego złego. Wręcz przeciwnie pozwala Ci to w szybki sposób przejrzeć ogrom różnych ogłoszeń. Jednak nie lekceważ również ofert od osób fizycznych – koniecznie popytaj swoich znajomych, czy aby ktoś z nich nie poleca jakiejś wypożyczalni samochodów. Jakąkolwiek jednak wersje wybierzesz pamiętaj, że wybrać sprawdzonego przewoźnika. Nie lekceważ tej kwestii, ponieważ od twojego wyboru zależy zdrowie i życie twoich gości. Koniecznie sprawdź, czy wynajmowany przez Ciebie bus jest bezpieczny. Ponadto, jeżeli masz taką możliwość – upewnij się, że kierowca jest osobą odpowiedzialną. Dzięki temu będziesz miała pewność, że twoi goście są w najlepszy rękach. A to sprawi, że poczują się komfortowo, a wy zaś będziecie mieć pewność, że wasze wesele będzie dla nich przyjemnym przeżyciem.

Od czego zależy cena?

Cóż, to zależy od tego, w jaki sposób zamierzasz wynająć busa na wesele. Jeżeli zdecydujesz się na wynajem na godziny – to płacisz po prostu za określony czas, w którym bus i jego kierowca są na twoich usługach. W jaki jeszcze inny sposób możesz wynająć busa? Możesz go również wynająć płacą za przejechane kilometry. W każdym z tych dwóch sposobów jednak kluczową rolę odgrywa ilość osób, które zamierzasz nim przewieźć. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ to od tego jest uzależniona wielkość busa, którego wynajmiecie. W przypadku małych wesel popularny jest wynajem busów 9-osobowych. Pamiętajcie, jednak, że goście mogą zmienić zdanie i ktoś, kto deklarował, że nie pojedzie busem – może ostatecznie chcieć z takiej opcji skorzystać. Warto, wiec rozważyć przygotowanie się na taką opcję. Jednakże trzeba się również przygotować na sytuację odwrotną – i ostatecznie okażą się, że busem jedzie o wiele mniej osób niż na początku było to ustalone. Co zrobić w takiej sytuacji? Cóż, niewiele da się zrobić w dniu wesela. Jedyne co można wtedy zrobić, to przyjąć to na spokojnie i nie robić awantury. Jednakże jeżeli masz taką możliwość koniecznie zapytaj gości, czy na pewno zamierzają skorzystać z tej usługi, kilka dni przed weselem, tak abyście mogli w razie czego zmienić pojazd.

A więc jakiej ceny powinniście się spodziewać?

Trudno wskazać jednoznaczną kwotę, jaką możecie zapłacić za tę usługę. Wszystko zależy od odległości, na jakiej trzeba będzie przewozić gości oraz ilości transportowanych osób. Jeżeli zdecydujesz się na wybór firmy, wynajmującej busy na godziny, to koszty zaczynają się od około 50 złotych za godzinę. Jeżeli jednak zamierzasz wybrać przewoźnika oferującego wynajem od ilości przejechanych kilometrów to ceny wahają się w przedziale 2,30-3,50 zł. Ta druga opcja jest szczególnie opłacalna, gdy zamierzasz transportować gości tylko z kościoła lub urzędu na salę weselną. Nim wynajmiecie busa, warto zastanowić się, która z tych opcji będzie dla was korzystniejsza.

Related Post