Kingston USB3 Hi-Speed Media Reader FCR-HS4

Kingston USB3 Hi-Speed Media Reader FCR-HS4

Zaawansowana technologia towarzyszy ludziom codziennie. Bardzo popularne są wszelkiego rodzaju smartfony, które ułatwiają komunikację, sprawdzają się jako nawigacja, również aparat i kamera w jednym. Sukcesywnie zwiększona zostaje ich pojemność, co ułatwia gromadzenie dużej ilości danych, w tym szeregu plików. Jednak dla najbardziej wymagających osób możliwe jest zintegrowanie smartfonu z zewnętrznym nośnikiem danych w postaci karty pamięci.

Obecnie to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, które wykorzystywane jest przy okazji telefonów, tabletów, także kamer i aparatów fotograficznych. Karty pamięci to rozwiązanie doskonałe dla amatorów, jak również profesjonalistów, którzy działają chociażby w branży fotograficznej. Jednak niezbędnym elementem, który pozwala na wygodny transfer danych pomiędzy pamięcią zewnętrzną a dyskiem twardym komputera jest czytnik kart, który posiada porty dla różnego typu kart pamięci. Z uwagi na ich pojemność bardzo ważne jest, aby urządzenia te pozwalały na płynne i szybkie przesyłanie plików. Dlatego też powstały porty USB 3.0 o dużej przepustowości. By w pełni móc wykorzystać ich potencjał, najlepiej stosować urządzenia, które są w pełni kompatybilne z tym nowoczesnym rozwiązaniem. Dlatego firma Kingston wprowadziła na rynek nowoczesny czytnik kart Hi-Speed Media Reader, model FCR-HS4.

Firma Kingston – renomowany producent pamięci zewnętrznych 

Firma ta specjalizuje się od wielu lat w produkcji różnego typu urządzeń, które najczęściej wykorzystywane są jako pamięć przenośna. Każda osoba z pewnością miała do czynienia z tym producentem, chociażby w trakcie zakupu Pendrive, który świetnie nadaje się do przechowywania różnego formatu plików. Technologia USB, która obecnie zastąpiła innego rodzaju nośniki, takie jak płyty DVD, weszła na nowy poziom technologiczny. Porty USB 3.0 umożliwiają bardzo szybki transfer danych pomiędzy pamięcią zewnętrzną a dyskiem twardym. Szacowana przepustowość to 5GB/s, co jest wynikiem znacznie lepszym, niż ma to miejsce w przypadku starszego modelu USB 2.0. To przede wszystkim informacja ważna dla osób, które regularnie dokonują transferu danych. Tak wysoka przepustowość niejednokrotnie przekłada się na czas pracy, w szczególności tej, która ma miejsce ze zdjęciami, ich obróbką, czy też filmem. Jednak, aby dane urządzenie mogło wykorzystać potencjał przepustowości danych, same musi być oparte na technologii 3.0. Dlatego firma Kingston produkuje pamięci przenośne najwyższej jakości, które doskonale sprawdzają się we współczesnym świecie. Bardzo popularne Pendrive, ale również karty pamięci tej firmy są wykorzystywane tak samo przez profesjonalistów, jak też amatorów.

Jakie jest zastosowanie czytnik karta do kart pamięci?

Istnieje kilka typów kart pamięci, które współpracują z określonymi urządzeniami. Nie każdy laptop, tym bardziej komputer posiada wbudowany czytnik kart. Dlatego niezbędne jest stosowanie narzędzia zewnętrznego, które pozwoli na dostęp do karty, jak również przeglądanie treści, jakie się na niej znajdują, czy ich transfer. W tym celu stworzone zostały czytniki kart firmy Kingston, które są zsynchronizowane z kartami: SD Micro SD, CompactFlash, Memory Stick, Memory Stick Duo, Memory Stick Pro, UHS-I, UHS-II. Czytnik posiada cztery różne porty dostosowane do poszczególnych typów kart. Co więcej można z nich korzystać w tym samym czasie. Oznacza to, iż po aplikacji karty pamięci do odpowiedniego slotu, system wczytuje z nich wszystkich dane, co ułatwia też poruszanie się pomiędzy danymi, jak również zarządzanie nimi. Co więcej czytnik to nie tylko praktyczny element, ale również bardzo estetyczny. Producent postarał się o nowoczesny, elegancki, kieszonkowy kształt, jak również trwałość całego rozwiązania. Przede wszystkim obudowa, która wykonana jest z niklu, zapewnia urządzeniu odporność na uszkodzenia, jak też przekłada się na bardzo estetyczny wygląd. Szare elementy doskonale łączą się z bielą po bokach urządzenia. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w czytnik LED. To przekłada się na jego praktyczność, nowoczesny design, dopasowany do aktualnych trendów, ale również potrzeb klientów.

Gdzie można zamówić czytnik kart firmy Kingston?

Kingston USB3 Hi-Speed Media Reader FCR-HS4Urządzenia, które producent posiada w swojej ofercie są bardzo popularne na rynku. Dlatego tak samo karty pamięci, jak czytniki i pendrive dostępne są w różnego typu sklepach z elektroniką, w szczególności tych, które działają w obszarze komputerowym, czy fotograficznym. Warto zwrócić uwagę również na cenę produktu, która w kontekście jego jakości i przydatności, jest bardzo atrakcyjna. Co więcej urządzenie to posiada dwu letnią gwarancję, co jest dodatkowym świadectwem, iż producent jest pewny, co do jakości tego rozwiązania. Nawet, jeśli wystąpią jakieś usterki w trakcie jego użytkowania, może być ono oddane do naprawy na gwarancję. Oczywiście naprawa nie zawsze oznacza przedłużenie gwarancji. Należy mieć to na uwadze. W sieci można znaleźć dużą liczbę pochlebnych komentarzy od użytkowników czytnika kart Kingston.

Related Post