Wybierz najlepszy dysk SSD dla swojego komputera

Wybierz najlepszy dysk SSD dla swojego komputera

Wybierz najlepszy dysk SSD dla swojego komputera

Wybierz najlepszy dysk SSD dla swojego komputera: stara technologia związana z dyskami HDD odchodzi w niepamięć. Nie bez powodu. Dostępne w rozsądnej cenie najlepsze dyski SSD są po prostu znacznie szybsze, wydajniejsze i trwalsze niż dyski do komputerów starszej daty. Jeśli wrażenia sprzętowe są podobne do naszych, warto położyć kres korzystaniu z wolnych i głośnych napędów, które psują się, gdy tylko je nadwyrężymy.

Dobra wiadomość jest taka, że dyski SSD są tańsze niż kiedykolwiek. Oznacza to, że możesz inwestować w dyski SSD bez konieczności oszczędzania przez długi czas lub zadowalania się tanimi alternatywami. Nie musisz nawet mieć jednego z najlepszych komputerów, aby skorzystać z ogromnego przyspieszenia, jakie oferują najlepsze dyski SSD. Najlepsze Netbooki i nowoczesne laptopy na rynku oferują również wysokiej jakości dyski SSD pod względem szybkości i miejsca na zapis danych.

Aby ułatwić Ci znalezienie idealnego dysku SSD, zebraliśmy najlepsze dyski SSD tego roku do zaoferowania. Niezależnie od tego, czy masz ograniczony budżet, czy masz wystarczającą ilość gotówki, na tej liście znajdziesz coś dla siebie. Rozważ dysk, który będzie sprzyjał twoim oczekiwaniom.

Samsung

Dla firmy Samsung tworzenie nowoczesnych komponentów do komputerów nie jest czymś nowym, więc kiedy wypuścili dysk SSD znany bliżej pod pełną nazwą Samsunga 970 Evo Plus z wyższymi prędkościami i nową obudową, wielu klientów na rynku zostało zaskoczonych tym produktem. Samsung 970 Evo Plus jest po prostu jednym z najszybszych dysków na rynku, ale fakt, że Samsung sprzedaje go po tak okazyjnej cenie, to tylko wisienka na torcie, której nie sposób sobie odmówić. Ze względu na to, jak niedrogi jest ten dysk, trudno nie polecić go jako komponentu podczas budowania komputera stacjonarnego dla każdego.

Mniej znane produkcje również warto wziąć pod uwagę

Jeśli czekałeś, aby wskoczyć do pociągu ekspresowego, który zmierza wprost na zakup szybkiego i niedrogiego dysku SSD, trafiłeś we właściwe miejsce. Adata XPG SX8200 być może nie jest jednym z najbardziej znanych i rozpowszechnionych dysków SSD. Warto jednak mieć na uwadze, że aktualnie on jest najszybszym dyskiem na rynku. Jednak nie ma jednego dysku, który byłby w stanie dopasować oferowany stosunek ceny surowej do wydajności. Jest to dysk, który można z czystym sumieniem polecić każdego graczowi, który poszukuje niedrogiego komponentu do uzupełnienia swojego zestawu gamingowego.

Czego nie wiemy na temat dysków?

Dyski SSD pomagają zredukować koszty energii. Ponieważ dyski SSD nie mają żadnych ruchomych części, nie zużywają więcej energii niż dyski twarde (HDD), które nie wytwarzają ciepła i dlatego nie wymagają chłodzenia. Opierając się na tym, nowoczesny dysk wnosi cenny wkład w energooszczędne i ekologiczne sprzęty komputerowe, choć dziś cena za pojemność jest wciąż wyższa niż w przypadku innych alternatyw. Istnieją jednak różnice w zużyciu energii między dyskami SSD, w zależności od tego, jak technologia interfejsu została wdrożona i jakie inne komponenty, takie jak pamięć komputera, używają. Jeśli chodzi o cenę w porównaniu do pojemności, dyski HDD nadal są brane pod uwagę priorytetowo podczas większości zakupów.

Wybierz najlepszy dysk SSD dla swojego komputera
Wybierz najlepszy dysk SSD dla swojego komputera

Niestety kilkukrotnie większa prędkość i responsywność wraz z energooszczędnymi atrybutami w przypadku dysków SSD, została przypłacona niezbyt wysoką pojemnością w porównaniu ze starymi dyskami HDD. Choć pojemność rośnie, a ceny spadają, stare dyski są nadal tańsze pod względem danych, które pomieszczą. Ponieważ ceny dysków twardych również spadają, a pojemności wciąż rosną, nie widać jeszcze momentu, w którym dyski SSD będą również zyskiwać na cenie za swoją pojemność. Jeśli chodzi o cenę, dyski SSD powinny być najlepszym wyborem. Z częściami ruchomymi, opóźnienia SSD są bardzo małe. W większości przypadków wręcz nieodczuwalne. W środowisku z losowo dostępnymi pakietami SSD działa bardzo dobrze. Mogą również zapewnić niesamowitą przepustowość odczytu.

Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że operacja zapisu na dyskach SSD jest złożona, a zatem wolniejsza. Podczas gdy wydajność jest zwykle szybsza niż w przypadku większości dysków, wydajność zapisu jest często wolniejsza. Jest tak, ponieważ w przypadku nowych dysków nie podpisujesz tylko jednego bloku pamięci. Blok musi zostać najpierw usunięty i nie można usunąć pojedynczych bloków, tylko złożoną liczbę bloków w danym czasie.

W ten sposób zapis danych może zostać uzupełniony i może zawierać dane, które wciąż są potrzebne, co sprawia, że operacja zapisu jest dość złożona. Jakość dysków SSD klasy biznesowej pokonuje tę liczbę ograniczeń, np. używa pamięci podręcznej do agregowania operacji pisania i przekształca wiele małych w jedną dużą. Zmiana wszystkich bloków w bloku kasowania jest prawie tak szybka, jak zmiana jednego. Innym sposobem na poprawienie wydajności zapisu jest jednoczesne zajęcie się wieloma układami pamięci, co oznacza także jednoczesne pisanie do różnych bloków pamięci, a tym samym konwersję operacji zapisu sekwencyjnego na równoległe.

Related Post