Jak programować karty rfid?

Jak programować karty rfid?

Jak programować karty rfid? Do projektu programowania karty rfid potrzebny jest czytnik, który wyśle jednokrotne połączenie na kartę (losowe bajty o ustalonej długości), a następnie karta musi odesłać połączenie zaszyfrowane kluczem lub hasłem. Problem polega na tym, jak zaprogramować kartę, aby zachowywała się w ten sposób? Można napisać kod, aby to zrobić, ale jak flashować (proces zapisywania systemu operacyjnego) go na kartę. Również kod do czytnika nie stanowi problemu (można używać Arduino z modułem czytnika). A następnie, czy moc chipa pasywnego jest wystarczająca do tego rodzaju obliczeń, czy lepiej użyć aktywnego, biorąc pod uwagę, że odległość będzie wynosić kilka centymetrów, na przykład za drzwiami?

Dlaczego potrzebna jest inteligentna mapa?

Zasadniczo są dwie opcje:

Wybrać kartę ogólnego przeznaczenia, która odpowiada potrzebom. Opisany schemat uwierzytelniania jest bardzo szeroko stosowany i wdrażany przez prawie wszystkie karty inteligentne ogólnego przeznaczenia, zarówno z interfejsami stykowymi, jak i zbliżeniowymi (RF) (lub obydwoma). Jeśli pójdzie się tą drogą, nie trzeba programować karty własnym kodem, wystarczy uzyskać specyfikacje i zainicjować kartę żądaną wartością klucza, wysyłając odpowiednie polecenia. W rzeczywistości z tymi kartami są często dostępne ogólne narzędzia inicjujące. Na przykład Mifare jest bardzo szeroko stosowany, łatwo dostępny.

Są też inne opcje (takie jak Mifare Plus, który używa AES). Po prostu nie trzeba wybierać prostego ultralekkiego Mifare, który nie zapewnia żadnych środków uwierzytelniania. Można zauważyć, że istnieje wbudowany schemat uwierzytelniania dla wszystkich tych typów kart, który może funkcjonalnie zaspokoić potrzeby (w rzeczywistości jest to uwierzytelnianie wzajemne, więc robi więcej niż potrzebujesz, ale to jest w porządku).

Zobacz koniecznie:

Uzyskanie programowalnych kart

Jest kilka, ale nie są one łatwe do znalezienia w przypadku bezdotykowych i są bardzo drogie. Można wyszukać: BasicCard, które istnieją z podwójnym interfejsem. Te karty są zaprogramowane w języku podstawowym i dostępnych jest kilka zestawów. JavaCard (dowolny producent), która jest standardem, ale trudna do znalezienia dla małych ilości.

Te karty są programowane w Javie (w rzeczywistości podzbiorem Javy). Następnie, aby załadować swój niestandardowy aplet na kartę inteligentną, należy zapoznać się z GlobalPlatform, który jest kolejnym standardem opisującym sposób zarządzania aplikacjami na karcie inteligentnej. Byłoby to jednak zbyt szerokie, aby można je było szczegółowo opisać. Można znaleźć zasoby online, ale ta ścieżka jest zdecydowanie najtrudniejsza.

Zewnętrzne uwierzytelnianie w ISO 7816-4

systemy rfidAle to nie rozwiązuje problemu z zasięgiem, ponieważ im słabsze pole, tym mniej energii jest dostępne. Pomysł komunikowania się przez drzwi sprawdzi się tylko w przypadku drzwi, które są tak słabe, że zaawansowana technologicznie ochrona elektroniczna nie poprawi ogólnego bezpieczeństwa. Maksymalna odległość osiągalna przy standardowym natężeniu pola (ograniczają go rozruszniki serca i podobne urządzenia), nieprzekraczająca powietrza, wynosi zwykle około 10 centymetrów.

Krótko mówiąc, większość karty lub breloka, które nazywane są tagami RFID, zajmuje antena. Ponadto tag zawiera bardzo mały układ scalony, który implementuje całą logikę. Czytnik posiada również antenę, która regularnie przesyła sygnał, a tym samym wytwarza pole elektromagnetyczne. Gdy znacznik jest umieszczony w tym polu, na jego antenie indukowany jest prąd, który zasila znacznik. Można użyć modułu na przykład do pracy z pocztą e-mail

Programowanie kart RFID jest bezpieczną techniką komunikacji

Aby programowanie kart RFID było bezpieczne trzeba nacisnąć przycisk z tyłu 2. Zamek wyda dźwięk tykania. Przytrzymać kartę programowania na kłódce przez 3 sekundy, gdy zabrzmi ten sygnał. Dwa krótkie narastające dźwięki potwierdzą, że karta programowania została pomyślnie zapisana i aktywowana. Podczas inicjalizacji karty klucza lub chipa klucza 1. Włożyć kartę programowania do zamka. Przytrzymać kartę klucza lub chip klucza na zamku przez 3 sekundy, gdy rozlegnie się ten sygnał.

Jak programować karty rfid?
Jak programować karty rfid?

Można skorzystać z programatora komputerowego RFID, który służy do zapisu danych. Jakich? Na przykład indeksu materiałowego w pamięci tagów RFID. Daje on możliwość zaprogramowania automatycznego pojedynczego taga takiego jak np.: etykiety oraz całej serii. Programator znajduje zastosowanie przy kodowaniu danych np. w takich kartach zbliżeniowych jak przepustki. Ponadto umożliwia sprawne wprowadzanie informacji do każdego tagu RFID. Obsługa jest prosta, trzeba jedynie podać początkowy nr EPC oraz liczbę tagów przeznaczonych do zaprogramowania. Po czym program komputerowy wykona automatyczne kodowanie numerów w zbliżanych do czytnika znacznikach.

Jak działa program do programowania art. RFID?

Aby zakodować dane w znacznikach RFID, należy wskazać jeden z czytników współpracujących z tym programatorem. Następnie trzeba zainstalować program, po czym ustawić połączenie oraz moc anteny. Następny krok to podanie początkowego numeru EPC, kolejny liczby tagów, aby uzyskać jednorazowe zaprogramowanie. Po tych czynnościach można rozpocząć proces programowania.

Related Post