Rozwód – jak przejść przez ten trudny okres?

Rozwód nie jest niczym przyjemnym. Jest trudny okres zarówno dla męża oraz żony. Cierpią także dzieci oraz rodzina. Co zrobić, aby ten trudny okres przejść w miarę bez nerwów i podejść do tego profesjonalnie?

Co najczęściej jest przyczyną rozwodów?

Chyba każdy z nas ma wrażenie, że rozwodów cały czas przybywa. Co więcej pojawia się ich coraz więcej. Jakby nie było musimy jakoś to usystematyzować. W zasadzie to nie ma teorii na to kto bierze rozwód. Rozwodzą się zarówno młode małżeństwa, ze średnim stażem, jak i także tacy, którzy byli małżeństwem kilkadziesiąt lat. Rozwodzą się małżeństwa bezdzietne, jak i także osoby mające dzieci. Tego akurat usystematyzować się nie da. Jest to niemożliwe.
Pewnie wiele osób także zastanawia się co jest przyczyną najczęstszą rozwodów? Najczęściej niestety są to zdrady. Zdradzają zarówno kobiety, jak i także mężczyźni. Nie ma także na to reguły. Niestety w dzisiejszym pędzie życia wszyscy mają mało czasu dla siebie i poszukują przyjemności gdzieś w rozjazdach. Oczywiście nie pochwalamy takiego zachowania. Jest to słabe i świadczy to o osobie, który zdradza.
Czy zatem lepiej żyć na przysłowiową „kocią łapę”? Również nie nam to oceniać. Każdy w inny sposób zaplanował sobie życie i ma inne priorytety. Ilość rozwodów jednak może martwić.

Zobacz koniecznie:

Jak podejść do rozwodów?

Nie da się ukryć, że rozwody wiążą się z nerwami, smutkiem i łzami. Obojętnie kto jest winny zawsze jest przykro. Co więcej musimy się liczyć także z tym, że nerwy mogą nad nami zapanować i trudno nam będzie z siebie wydusić chociaż słowo. Wiadomo, że rozwód wiąże się ze sprawą sądową https://www.rozwod-warszawa.pl/jak-dzia321am.html. Czasem (gdy mamy szczęście) jest to jedna sprawa sądowa, a w innym wypadku może to być nawet kilka spraw sądowych. Najdłuższe sprawy sądowe trwają nawet kilka lat. Jest to niesamowite obciążenie dla naszej psychiki. Oczywiście długość sprawy zależna jest od jej stopnia skomplikowania. Im jest więcej zawirować w postaci opieki nad dziećmi, podziałem majątku, podziałem domu i tym podobne, to możemy się liczyć z tym, że sprawa będzie trwała dłużej.
Aby jednak móc przejść możliwie najlżej przez ten trudny okres, to powinniśmy na pewno pokusić się o adwokata. Jest to osoba, która nie tylko pomoże nam ze wszystkimi dokumentami, wytłumaczy liczne zawisłości, ale także może nas reprezentować w sądzie. Jakby nie było jest dla nas podporą i nie należy na adwokacie oszczędzać. Oczywiście wsparcie rodziny czy też przyjaciół także jest nieocenione i powinno mieć miejsce, ale adwokat to jednak specjalista i odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu.
Rozwody dla adwokatów nie mają oczywiście żadnych tajemnic. Jest to ich „działka” i są ze wszystkim na bieżąco. Wiadomo, że przepisy bardzo się zmieniają i możemy mieć z tym niemały problem. Jednak nie poddawajmy się i walczmy. Nie musimy walczyć w pojedynkę. Wybierzmy dla siebie adwokata.

Jak wybrać adwokata?

Pytanie – jak wybrać adwokata zadają sobie osoby, które czekają właśnie na pierwszą sprawę rozwodową. Oczywiście najlepiej do danego adwokata trafić przez polecenie. Jednak nie zawsze mamy w rodzinie już osobę, która się rozwiodła czy też osobę mogącą w ogóle kogoś polecić. Gdy jesteśmy właśnie w takiej sytuacji to poszukajmy specjalisty w sieci.
Od razu należy zaznaczyć, że szukamy specjalisty od rozwodów. Wiadomo, że prawo jest bardzo szeroką dziedziną. Możemy wyróżnić gałęzie tejże dziedziny. Jedną z nich są właśnie rozwody. Zatem gdy trafiamy do kancelarii adwokackiej, która ma świetne opinie, to od razu sprawdźmy czy w niej mamy szansę na umówienie spotkania właśnie z adwokatem specjalizującym się w rozwodach. Jeśli tak, to nie pozostaje nam nic innego jak odbyć pierwsze spotkanie.

W zasadzie to pierwsze spotkanie jest najważniejsze. Nie możemy przed swoim adwokatem niczego zatajać. Mija się to z celem. Osoby w ten sposób postępujące muszą wiedzieć, że tak naprawdę działają na swoją niekorzyść. Nikomu nie robią na złość, tylko sobie. Chcemy przecież mieć tą sprawę jak najszybciej za sobą i co więcej chcemy dla siebie dobrej przyszłości. Na pewno chcemy zajmować się dzieckiem oraz otrzymać połowę majątku. Musimy mieć świadomość, że nie zawsze jest to takie oczywiste.

Wiemy doskonale, że adwokat swoje kosztuje. Co do tego nie mamy żadnych, nawet najmniejszych wątpliwości. Musimy się liczyć z wydatkiem i to niemałym. Gdy widzimy ofertę adwokata, która opiewa na podejrzanie niską cenę, to powinniśmy od razu podziękować. Jest to dla nas alarmujące i niepokojące. Rozwodzimy się pewnie pierwszy raz i najprawdopodobniej ostatni (tego sobie życzymy), w związku z tym nie oszczędzajmy na naszym specjaliście. Wydajmy pieniądze i miejmy pewność, że wszystko będzie przebiegało tak jak chcemy. Naprawdę z najlepszymi adwokatami rozwody to tylko formalność. Znajdziemy wielu na naszym rynku, którzy mogą się pochwalić rozwodami naprawdę skomplikowanymi, w których wywalczyli dla swojego klienta/klientki świetne warunki. Czego chcieć więcej? Chyba już nic więcej nam do szczęścia nie jest potrzebne.  

Related Post