Klimatyzacja Łódź

Klimatyzacja Łódź

Klimatyzacja Łódź: jednym z obszarów działalności firmy jest naprawa klimatyzacji oraz prace serwisowe. Nasi specjaliści stale uczestniczą w specjalistycznych szkoleniach, aby stać się profesjonalistami w swojej dziedzinie. Przywracamy klimatyzator do życia lub proponujemy alternatywne rozwiązania problemu.

Do naprawy nowoczesnych klimatyzatorów mobilnych stosuje się inny schemat w porównaniu z systemami klimatyzacji ściennymi, gdy konieczne jest przywrócenie ich wydajności. W przypadku urządzeń mobilnych parownik i skraplacz znajdują się w tej samej obudowie, a systemy dzielone (split) zawsze składają się z dwóch oddalonych od siebie jednostek. Są one połączone kablem elektrycznym i miedzianymi rurkami o różnych średnicach.

Najczęstsze przyczyny awarii klimatyzacji w Łodzi

Częste przyczyny awarii klimatyzatora:

 • Wady produkcyjne.
 • Nieprawidłowe użytkowanie urządzenia.
 • Zatkane rury spustowe lub filtry jednostki wewnętrznej klimatyzatora.
 • Brak okresowego serwisowania systemu klimatyzacyjnego.

Nikt nie jest odporny na awarię klimatyzatora, a jeśli taka niedogodność już wystąpiła, lepiej od razu zwrócić się o pomoc do naszych profesjonalistów. Samodzielna naprawa może być stratą czasu i wysiłku, a także może spowodować dodatkowe uszkodzenie urządzenia.

Najczęstsze problemy, z którymi się spotykamy podczas napraw klimatyzacji w Łodzi

Czasami zdarzają się awarie klimatyzacji w Łodzi, mogą być tego różne przyczyny i konieczna jest szybka naprawa. Ale w każdej takiej sytuacji zawsze jesteśmy gotowi pomóc rozwiązać problem, przeprowadzić konserwację prewencyjną, doradzić, jak uniknąć awarii w przyszłości

Przyczyny wykonania naprawy klimatyzacji

 • Klimatyzator nie działa dobrze i nie chłodzi pomieszczenia. Przyczyną może być nieprawidłowa eksploatacja urządzenia. Na przykład mały klimatyzator służy do chłodzenia dużego pomieszczenia. Lub korzystanie z klimatyzatora bez specjalnego zestawu do niskich temperatur w okresie zimowym. Niezbędna jest naprawa klimatyzatora polegająca na wymianie części wewnętrznych.
 • Klimatyzator się nie włącza. Najczęściej problem spowodowany jest awarią w zasilaniu urządzenia. W najgorszym przypadku przyczyną jest spalona sprężarka. Naprawa sprężarki klimatyzacji nie stanowi dla nas problemu, możemy ją naprawić lub wymienić na nową.
 • Wypływanie wody. Przy prawidłowym montażu klimatyzatora kondensat spływa do specjalnej miski i odpływa rurą spustową na ulicę. Jeśli woda wypływa z klimatyzatora, przyczyną może być nieprawidłowe położenie rury spustowej (brak nachylenia), pęknięcie rur spustowych lub zatkanie systemu. Przyczyną takiego załamania może być również brak freonu.
 • Nieprzyjemny zapach. Wskazuje bakterie w parowniku. W takim przypadku naprawa klimatyzatorów nie jest potrzebna, wystarczy dezynfekcja.
 • Głośna praca. Najczęściej związana ze zużyciem łożysk sprężarki.
 • Zamrożenie zaworu modułu zewnętrznego. Występuje, gdy w systemie brakuje freonu.

Jeśli kupiłeś klimatyzator i z biegiem czasu stwierdziłeś, że jego wydajność znacznie się pogorszyła lub całkowicie się zepsuł, zalecamy natychmiastowe zwrócenie się o pomoc do naszych specjalistów. Na początek specjalista przychodzi do Ciebie, aby sprawdzić klimatyzator. Być może trzeba tylko uzupełnić freon lub wyczyścić komponenty. Jeśli problem jest poważniejszy, również sobie z nim poradzimy.

Krótka lista usług naprawy klimatyzatorów w Łodzi

Przede wszystkim nasz specjalista diagnozuje sprzęt, ponieważ różne awarie mają te same objawy. Dopiero po tym ustalana jest lista niezbędnych działań.

Naprawy klimatyzacji w Łodzi mogą obejmować:

 • Czyszczenie powierzchni zewnętrznych, elementów, wylotowych, filtrów, kratek, wymienników ciepła, wirnika, obiegu chłodniczego.
 • Naprawa wycieku freonu.
 • Tankowanie klimatyzatora.
 • Dezynfekcja przy użyciu profesjonalnych środków antybakteryjnych.
 • Odszranianie jednostki zewnętrznej.
 • Naprawa (lutowanie) lub wymiana poszczególnych elementów.

Koszty naprawy systemu klimatyzacji w Łodzi

Koszt naprawy klimatyzatora uzależniony jest od jej wyników diagnostyki. Jeżeli sprzęt uległ uszkodzeniu lub jego właściciel podjął próbę samodzielnej naprawy, gwarancja może zostać unieważniona.

Koszt naprawy klimatyzatora ściennego, mobilnego lub kanałowego zależy od następujących niuansów:

 • Rodzaj sprzętu.
 • Moc.
 • Złożoność pracy.
 • Ilość czynnika chłodniczego wymagana do naładowania urządzenia.
 • Ceny części zamiennych.
 • Konieczność czyszczenia filtrów wewnętrznych i zewnętrznego wymiennika ciepła

Na cenę naprawy urządzenia klimatyzacyjnego wpływa również konieczność dostosowania i konfiguracji urządzenia. Kontaktując się z naszą profesjonalną firmą od klimatyzacji w Łodzi, weźmiemy pod uwagę oddalenie klimatyzatora, ponieważ specjalista będzie musiał dostarczyć sprzęt i materiały eksploatacyjne do obiektu.

Dlaczego warto powierzyć naprawę klimatyzacji w Łodzi naszej firmie?

Nowoczesne systemy klimatyzacyjne to niezawodne urządzenia, które mogą działać wiele lat. Żywotność zależy od typu i producenta sprzętu. Niestety, technologia często przedwcześnie zawodzi. Powody są bardzo różne np. spadki napięcia, zużycie. Dzięki przemyślanej konstrukcji i profesjonalizmowi naszych specjalistów większość problemów rozwiązujemy wymieniając jedną lub więcej uszkodzonych części.

Zdobyliśmy już duże zaufanie klientów dzięki przejrzystej polityce cenowej. Możesz powierzyć naszym serwisantom naprawy o dowolnym stopniu złożoności. Producent sprzętu nie ma znaczenia – specjaliści pracują na sprzęcie różnych marek. To nie tylko układy dzielone – przywrócimy wydajność modeli kasetonowych, kolumnowych, kanałowych.

Nie czekaj, aż będziesz potrzebować naprawy klimatyzatorów. Nasze centrum serwisowe klimatyzacji w Łodzi wykonuje również prace prewencyjne: czyszczenie, działanie antybakteryjne, sprawdzanie szczelności linii freonowej, uzupełnianie czynnikiem chłodniczym w przypadku wycieku freonu. Terminowa konserwacja przedłuża żywotność sprzętu, pomaga uniknąć nagłych awarii i poprawia wydajność klimatyzatorów. A w przyszłości regularna diagnostyka i profilaktyka kosztują właściciela znacznie taniej niż pilne naprawy.

Related Post