Jakie wybrać radio 2 DIN z Androidem?

Jakie wybrać radio 2 DIN z Androidem?

Radio samochodowe nie musi jedynie służyć wyłącznie do słuchania muzyki. Radia samochodowe 2DIN także pełnią wiele funkcji dodatkowych. Ich największą zaletą jest duży oraz bardzo czytelny ekran. Producenci stosują wiele ciekawych rozwiązań. Tymi rozwiązaniami jest MirrorLink, Car Play czy też Android Auto. Na pewno większy wyświetlacz sprawdza się również świetnie do pokazywania obrazu z kamerki cofania. Jak wybrać samochodowe radio 2DIN? Na co należy zwrócić uwagę przy jego zakupie? Przekonajmy się.

Jakie wybrać radio 2 DIN z Androidem?Radio z Androidem 2DIN i jego możliwości

Tak naprawdę to wszystko to jest zależne od sprzętu wybranego. Najważniejszy w tym wszystkim jest spory ekran. Zapewnia on o wiele lepszą czytelność od tradycyjnych urządzeń samochodowych. Większość modeli się także łączy ze smartfonem przy pomocy Bluetooth czy też Wi-Fi. Niektóre z urządzeń są wyposażone w specjalne systemy. Mowa tutaj o CarPlay, MirrorLink czy też Android Auto. Łatwo więc można nimi sterować przy pomocy naszego smartfona.
Duży ekran to także genialne wręcz rozwiązanie w kwestii kamery cofania. Jeśli ją posiadamy, to na wyświetlaczu radia 2DIN pokazywany może być obraz. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne oraz ergonomiczne. Sprzęt tego typu jest również genialny w obsłudze. Znajdziemy znacznie łatwiej pożądane opcje czy też wcześniej wybraną muzykę w folderze. Urządzenie oferuje nam możliwość także słuchania muzyki bezpośrednio z nośnika USB, ze stacji radiowej czy te z telefonu przy pośrednictwie bezprzewodowej łączności. Jednak należy pamiętać o tym, aby kupić model sprawdzony dobrej marki. Na rynku znaleźć można wiele urządzeń bardzo niskiej jakości, które zaskakują wręcz ceną. Jednak na nie nie warto się skusić, ponieważ ich możliwość są bardzo mocno okrojone.

 

Radio samochodowe 2DIN zamontować można w bardzo wielu samochodach, które są dostępne na rynku. Wystarczy mieć montażową ramkę czy też przygotowaną specjalnie wnękę. Sam montaż jest prosty oraz opisany dokładnie w instrukcji od producenta, tak aby nie uszkodzić komponentów innych. Nie trzeba zatem mieć całkiem nowego samochodu, aby skorzystać z radia 2DIN.

Na co zwrócić uwagę wybierając radio z Androidem?

Radia samochodowe 2DIN znacznie się różnią pomiędzy sobą funkcjami, ale okazuje się, że nie tylko tym. Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy sprawdzić to kwestia samej marki oraz także opinii na jej temat. Niesamowicie jest to istotne. Tanie zamienniki są bardzo często niekompatybilne z naszym samochodem. Czasem warto zapłacić troszkę więcej za model sprawdzony. Zwróćmy uwagę na kilka niezmiernie ważnych aspektów. O czym mowa?
Na pewno niesamowicie ważne są złącza. Determinują one liczbę głośników znajdujących się w samochodzie. Co więcej należy tak dobrać sprzęt, aby możliwe było podłączenie całego zestawy. Jeśli posiadamy wzmacniacz lub subwoofer, należy sprawdzić, czy dany model ma złącza do tego przeznaczone. Kolejnym niezmiernie ważnym aspektem jest oczywiście wyświetlacz. Na rynku modele obecne różnią się rozmiarem. Warto sprawdzić w sklepie, czy dane radio ma czytelny oraz przejrzysty ekran. Dlaczego jest to takie ważne? Jest to także ważne, ponieważ musi on być odpowiednio widoczny w nocy oraz w dzień.
Przede wszystkim nie możemy zapomnieć o ważnej kwestii, jakim jest port USB. Pozwala on na podłączenie nośnika danych do radia. Można w ten sposób odtwarzać muzykę z telefonu czy też z pendrive. Warto także zwrócić uwagę na Bluetooth. Modele, które są wyposażone w ten moduł łączyć się mogą w sposób bezprzewodowy ze smartfonem. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, które pozwala na odtworzenie utworów z streamingowych serwisów czy też z YouTube. Niektóre urządzenia dodatkowo służyć mogą także jako zestaw głośnomówiące. W modelach nieco tańszych jest to niestety rozwiązanie bardzo rzadko spotykane.
Dla wielu osób bardzo istotne jest sterowanie. Producenci stosują przeróżne konfiguracje przycisków. Jedne z nich są mniej, a inne znacznie bardziej wygodne. Kwestia ta pozostaje do oceny osobistej oraz dopasowania do swoich własnych potrzeb i upodobań. Największą popularnością cieszą się urządzenia z dotykowym wyświetlaczem.
Zwróćmy uwagę także na możliwość podłączenia do samochodowego radia 2DIN kamery cofania. Jest to ważne, ponieważ urządzenie to jest niesamowicie przydatne. Wówczas możemy bez żadnego problemu obserwować tył samochodu na dużym oraz czytelnym ekranie. Jest to o wiele bardziej wygodniejsze oraz także dokładniejsze rozwiązanie od lusterka tylnego standardowego.
Dużym plusem jest także wbudowana nawigacja. Rozwiązanie to jest jednak spotykane najczęściej w modelach droższych. GPS w samochodowym radiu ułatwia znacznie podróżowanie oraz jest także bardzo ergonomiczny. Nie potrzebujemy w żadnym wypadku aż dwóch różnych sprzętów na rozdzielczej desce.

Zobacz również:

Określ budżet

Na pewno w zakupie odpowiedniego dla siebie radia bardzo ważny jest budżet. Im jest on wyższym, tym mamy szersze pole do popisu. Jednak określenie budżetu jest niesamowicie ważne. Będziemy wiedzieć, na które modele zwracać uwagę, a które możemy zupełnie pominąć.

Related Post