Czy warto zatrudniać pracowników z Ukrainy?

Czy warto zatrudniać pracowników z Ukrainy?

Czy warto zatrudniać pracowników z Ukrainy? W Polsce można spotkać ukraińskich pracowników, którzy od dawna przyjeżdżają do pracy lub na studia do naszego kraju. W ostatnich latach wzrosła liczba Ukraińców w Polsce. Młodzi Ukraińcy przyjeżdżają do Polski w poszukiwaniu edukacji i lepszej przyszłości, a bardzo napięta sytuacja polityczna w kraju nie jest na darmo.

Przy podejmowaniu ostatecznej decyzji o opuszczeniu kraju, a w wielu przypadkach nawet wojnie, która wygnała z kraju całe rodziny, była bardzo ważna. Nic dziwnego, że tak wielu młodych Ukraińców nie zgadza się na życie w biedzie i niepewności i próbuje szczęścia gdzie indziej.

Po co zatrudniać Ukraińców?

Rynek pracy w Polsce jest ostatnio bardzo aktywny. Wielu Polaków zdecydowało się na wyjazdy do innych krajów UE w poszukiwaniu lepszych zarobków. To jedna z przyczyn braku wykwalifikowanych specjalistów na niektórych stanowiskach. Niektóre z przyczyn tego można dostrzec w modach na studia, które panowały wśród młodych ludzi w ciągu ostatniej dekady. Z tego powodu powstało wiele szkół społecznych lub humanistycznych, które młodzi ludzie preferują, np. szkolenia i kursy na specjalności techniczne. Ukraińcy są dziś szansą dla polskich firm na wypełnienie pustki, dlatego coraz więcej pracodawców decyduje się na zatrudnienie Ukraińców. Formalności z tym związane nie są tak skomplikowane, jak niektórzy się obawiają, a w tym przypadku pracodawcy mogą liczyć na korzystne warunki finansowe zatrudniania Ukraińców. Agencje zatrudnienia i agencje zatrudnienia, z których zwykle korzystają Ukraińcy, ułatwiają różne procedury. Dzięki nim przekonasz się, że zatrudnianie Ukraińców jest naprawdę łatwe i na pewno się opłaci. Jeszcze do niedawna polscy pracodawcy obawiali się, że Ukraińcy będą mniej wydajni i mniej ostrożni niż Polacy, jeśli zgodzą się pracować za niższe stawki. Jednak te przewidywania się nie sprawdziły, gdyż średnia pensja Ukraińców w Polsce jest ponad dwukrotnie wyższa od średniej na Ukrainie, co niewątpliwie jest dużą motywacją do pracy. Dlatego głównym celem Ukraińca są często wysokie dochody, dlatego przywiązuje dużą wagę do pracy.

Ukraińska Agencja Pracy

Czy warto zatrudniać pracowników z Ukrainy?
Czy warto zatrudniać pracowników z Ukrainy?

Formalności związane z zatrudnieniem obcokrajowców https://apsprofit.pl/pozyskanie-i-legalne-zatrudnienie-pracownikow-z-ukrainy/ nie muszą być skomplikowane, bo jest wiele udogodnień, np. od dzisiaj mamy wiele ukraińskich firm i agencji zatrudnienia. Załatwiają wiele formalności, ich personel na pewno w sposób profesjonalny doradzi jakie warunki należy spełnić, aby zatrudnić Ukraińców, a sami są bardzo pomocni Ukraińcom poszukującym pomocy w zatrudnieniu w Polsce. Wiele agencji rekrutuje pracowników z Ukrainy, a także mogą liczyć na ich wsparcie w zakresie doradztwa prawnego. Zdarza się, że pośrednik pomaga Ukraińcom pozostać w Polsce, zapewnia też bilety na transport do miejsca pracy, a także znajduje mieszkania dla Ukraińców. Dzięki temu osoby chcące wynająć mieszkanie od ukraińskich pracowników jak i samych obcokrajowców mogą liczyć na profesjonalne wsparcie zarówno pod względem formalnym jak i organizacyjnym. Zaletą zatrudniania Ukraińców jest to, że są nam bliscy kulturowo. Bariera językowa została przełamana niemal natychmiast, gdyż Ukraińcy bardzo chętnie uczyli się języka polskiego iż łatwością go przyswajali.

Coraz więcej możliwości pracy dla Ukraińców

Coraz więcej osób twierdzi, że zatrudnianie Ukraińców ma wiele zalet, ponieważ może wypełnić niektóre luki, które powstały np. po emigracji polskich pracowników do krajów zachodnich. Wielu pracodawców decyduje się na zatrudnienie Ukraińców, ponieważ dzięki dużej motywacji do pracy i szybkim dochodom Ukraińców otrzymują solidnych pracowników. W większości przypadków Ukraińcy pracujący w Polsce są zatrudnieni na pół roku.

Dla wielu z nich jest to bardzo ważna praca i bardzo się starają, ponieważ zarabianie pieniędzy jest ich najważniejszym celem. Ponieważ ich czas rekrutacji jest ograniczony, zazwyczaj mogą zmobilizować wystarczająco dużo czasu, aby bardzo efektywnie go wykorzystać. Dzięki temu stają się wydajnymi pracownikami. Wiele osób zastanawiających się nad opłacalnością zatrudniania Ukraińców nie może pominąć faktu, że spadające w ostatnich latach bezrobocie utrudnia znalezienie osób z Polski na konkretnych stanowiskach. Dlatego firmy, które dopiero niedawno zdecydowały się na zatrudnienie obcokrajowców, co sekundę zgłaszają chęć współpracy z osobami z innych krajów. Zdecydowana większość cudzoziemców pracujących w Polsce to Ukraińcy, którzy bardzo łatwo opanowują nasz język i nie mają oczywistych barier kulturowych.

Related Post