Projektowanie stron internetowych na WordPress

Projektowanie stron internetowych na WordPress

Projektowanie stron internetowych na WordPress

Projektowanie stron internetowych na WordPress: po zakupie nazwy domeny i hostingu oraz ich prawidłowej konfiguracji, możemy zacząć myśleć o motywach. W ten sposób nasza strona wygląda profesjonalnie, niesamowicie i zabawnie. Twenty15 to jeden z motywów automatycznie wybieranych przez WordPress. Jego konstrukcja jest bardzo prosta i czysta. Najprawdopodobniej jednak chcemy wybrać unikalny motyw. Dzięki WordPress mamy dostęp do tysięcy motywów zaprojektowanych przez profesjonalnych programistów. Chodź, wybierzmy coś specjalnego.

Jak wybrać odpowiedni motyw?

Jeśli chcemy zadbać o odpowiedni styl strony, skupmy się na wyborze odpowiedniego motywu. Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni motyw, ponieważ ułatwi to zaprojektowanie strony internetowej. Właściwy powinien odzwierciedlać treść strony przy jednoczesnym zachowaniu jej responsywności na różnych urządzeniach: mobilnych i stacjonarnych. Powinien również załadować się natychmiast. Wybór odpowiedniego motywu może być trudny, ale naprawdę warto.

Lista przydatnych funkcji

Projektowanie stron internetowych na WordPressie Zanim zdecydujemy się na dany motyw, zastanówmy się, jakie funkcje są nam niezbędne, a bez których możemy się obejść.

Filtry funkcji WordPress ułatwiają dostosowanie wyszukiwania tematów w oparciu o określone funkcje, takie jak możliwość tłumaczenia i elastyczne tytuły. Zanim dokonamy wyboru, skupmy się na Twoim projekcie. Zastanówmy się na przykład, czy nasza witryna powinna zawierać jedną, czy wiele kolumn. Jeśli chodzi o motywy WordPress, mniej znaczy więcej. Dlatego wybrany motyw powinien zawierać tylko te funkcje, które pomogą Ci osiągnąć swoje cele. W przeciwnym razie niepotrzebne funkcje po prostu zaśmiecą nasz motyw.

Wybierzmy prosty motyw

Projektowanie stron internetowych na WordPress
Projektowanie stron internetowych na WordPress

Pamiętaj, że bogate w funkcje motywy mogą początkowo być przyjemne, ale po pewnym czasie mogą powodować wiele problemów. Ponadto może to wpłynąć na działanie naszej strony internetowej. Żaden klient nie będzie czekał, aż strona się w końcu załaduje. Więc nie instalujmy wszystkiego tylko dlatego, że jest zabawne.

Jasne, fantazyjne odtwarzacze muzyki lub gry mogą nas kusić, ale mogą poważnie wpłynąć na wydajność witryny. Dodatkowo programiści często rozwijają funkcjonalność korzystając z kodu znalezionego w Internecie. Wtedy mogą zapomnieć o bezpieczeństwie witryny. Nie warte ryzyka.

Wybierzmy responsywny motyw

Dzięki responsywnemu motywowi strona będzie bardzo łatwa w obsłudze nie tylko na laptopie czy komputerze stacjonarnym, ale także na wielu innych urządzeniach takich jak telefony komórkowe i tablety. Takie motywy są kompatybilne z wieloma urządzeniami stacjonarnymi i mobilnymi. Posiada menu i inne widżety ułatwiające przeglądanie. Poszukajmy funkcji, które działają bezbłędnie na wszystkich typach urządzeń.

Nie zapomnij o kolorach motywu

Większość elementów marketingu online opiera się na wyglądzie, a kolory podkreślają tożsamość marki. Jeśli mamy logo, spróbujmy dostosować do niego kolorystykę. WordPress ułatwia zmianę wyglądu, w tym kolorów, motywów, przechodząc bezpośrednio do pliku lub wprowadzając niestandardowe style CSS.

Jeśli wahasz się, czy wybrać ciemny czy jasny motyw, wiedz, że według statystyk użytkownicy preferują jasne kolory. Ciemne motywy mogą powodować problemy z czytelnością. Bardziej tradycyjne elementy projektowania stron internetowych dobrze się do tego nadają.

Rozważmy zaawansowane tematy

Darmowe motywy to świetna opcja dla osób z ograniczonym budżetem. Mogą mieć jednak pewne problemy. Oprócz jakości kodowania, która może nie spełniać wszystkich naszych wymagań, ryzykujemy również, że nie będziemy w stanie regularnie aktualizować. Musimy również wziąć pod uwagę brak wsparcia ze strony twórców motywów. W niektórych przypadkach autor całkowicie zrezygnuje ze swojego projektu.

Z drugiej strony motywy premium są dynamiczne i często oferują więcej funkcji niż darmowe motywy. Dzięki temu wyróżniamy się z tłumu. Przyjrzyjmy się motywom, niektóre wymagają jednorazowych płatności, a niektóre wymagają powtarzania.

Nie wybieraj motywu z trudnymi do odczytania czcionkami

Użytkownik bardzo szybko opuści stronę i będzie ona dla niego nieczytelna. Ułatwmy czytelnikom poruszanie się po naszej stronie. Zastosowany krój pisma powinien być prosty, wytworny i czytelny. Jeśli znamy CSS, nie będziemy mieli trudności z odpowiednim pisaniem i dostosowywaniem czcionek. Jednak niektóre darmowe motywy mogą być trudne do dostosowania. Musimy o tym pamiętać przy wyborze motywu.

Przetestujmy dokładnie nasz motyw

Możemy zainstalować wtyczkę Theme Check, która ułatwia sprawdzenie działania wybranego motywu. Pozwala również zweryfikować, czy motyw jest zgodny ze wszystkimi aktualnymi standardami WordPress.

Po wykonaniu wszystkich poprawek przyjrzyjmy się jeszcze raz temu, o co chodzi w świecie. Wtedy możemy pokazać to światu. Przeczytajmy cały tekst, sprawdźmy stronę na komputerze i telefonie komórkowym i upewnijmy się, że wszystkie obrazy ładują się poprawnie. Na koniec powinniśmy rozważyć zainwestowanie w dobry hosting i zainstalowanie wtyczek, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom.

Related Post