Kontenery morskie – budowa, właściwości i przeznaczenie

Kontenery morskie – budowa, właściwości i przeznaczenie. By transportować różne produkty drogą morską, trzeba im zapewnić solidną ochronę. Przewożone są więc w specjalnie do tego celu zaprojektowanych konstrukcjach. Kontenery morskie to solidne, szczelne konstrukcje. Ich budowa sprawia, że gwarantują bezpieczeństwo temu, co jest transportowane.

Duży prostopadłościan o wymiarach domku

Wygląd takiego kontenera jest charakterystyczny. To blaszany prostopadłościan z drzwiami, które umieszczone są z krótszego boku. Pod względem wyglądu kontenerów morskich https://kontenery-morskie24.com.pl/ budowa to maksimum prostoty. Są minimalistyczne. Ich wyjątkowość tkwi we właściwościach, które czynią z nich idealne obiekty do transportu towarów. Dla kogoś, kto pierwszy raz znajdzie się przy takiej konstrukcji, wrażenie robią rozmiary kontenerów morskich. Najbardziej rozpowszechnione mają długość 6 m oraz 12 m i wysokość typową dla mieszkania. Swoją kubaturą przypominają domek w ogrodzie albo nawet niewielki budynek mieszkalny.

kontenery-morskie-wynajem

Jak zbudowany jest kontener morski?

Kontener zbudowany jest z podłogi, szkieletu, ścian, dachu i drzwi. Wszystko to jest solidne, a całość zaprojektowana jest tak, by chronić wnętrze przed przedostaniem się wody. Jest też zabezpieczenie antykorozyjne całej konstrukcji. Podłoga musi wytrzymywać bardzo duże, bo nawet wielotonowe obciążenia. Wykonuje się ją zwykle ze sklejki. Jest solidna i zabezpieczona przed wodą. Szkielet tworzą słupki narożne, belki nośne oraz poprzeczne. Na podstawie i szkielecie kontenera morskiego budowana jest cała reszta. To rama, do której mocuje się ściany i dach. Powstaje mocny blaszany obiekt. Ważny element tej konstrukcji to także drzwi.

Ściany i drzwi w kontenerze morskim

Ściany i drzwi kontenera wykonywane są z mocnej blachy trapezowej. Jest zabezpieczenie antykorozyjne, tak by kontener mógł służyć długo, pomimo tego, że wykorzystywany jest w trudnych dla niego warunkach. Są różne typy kontenerów. Najczęściej korzysta się z uniwersalnych. Wyposażone są w drzwi skrzydłowe. Znajdują się one z jednego z boków. Są wysokie, by możliwy był wygodny załadunek i rozładunek kontenera. Choć drzwi to element ruchomy, to kontenera morskiego https://kontenery-morskie.biz.pl/ budowy nie osłabiają. W żaden sposób nie osłabiają solidności tej konstrukcji. Drzwi kontenera są masywne, solidnie zamknięte i szczelne. Nie ma możliwości, by przedostała się przez nie woda.

kontenery-morskie

Właściwości kontenera do transportu morskiego

Przemyślana konstrukcja, przestrzeganie norm i solidność wykonania dają kontenerom wiele zalet. Są solidne, więc chronią zawartość przed uszkodzeniami mechanicznymi. Solidność i wytrzymałość kontenerów czyni z nich konstrukcje, które mogą być wykorzystywane przed długi czas. Są szczelne. Blacha nie przepuszcza wody, a drzwi wyposażone są w uszczelki. Tak solidna i szczelna konstrukcja chroni dobrze przed wodą i innymi czynnikami, które mogą działać szkodliwie. Na lądzie zapewniona jest ochrona przed wiatrem, pyłem i deszczem. Jest zaprojektowana tak, by służyć długo. W tym celu poza jej solidnością istotne jest jeszcze zabezpieczenie antykorozyjne.

Do czego jeszcze może posłużyć kontener?

Konstrukcja, która sprawdza się w trudnych warunkach na morzu, tym bardziej sprawdzi się na lądzie. Specyficzna kontenera morskiego budowa czyni go idealnym do różnych zastosowań. Konieczne są tylko pewne zmiany i może posłużyć jako garaż czy składzik na narzędzia i materiały budowlane. Wykonuje się często takie obiekty z blachy. Kontener to gotowa blaszana konstrukcja do wykorzystania. Po większych pracach adaptacyjnych może on służyć jako punkt usługowy, biuro, domek letniskowy. Przekształca się także kontenery morskie w domy całoroczne mieszkalne.

W zależności od tego, ile potrzebujesz miejsca, wykorzystywany jest jeden kontener, mogą być też potrzebne dwa albo więcej. Budynki powstałe z kontenera mają nowoczesną, minimalistyczną formę. To uważane jest obecnie za zaletę. Ściany zewnętrzne można wykończyć na różne sposoby. Można je pomalować. Niekoniecznie więc budynek będzie się prezentował jak typowy obiekt blaszany. Po adaptacji zyskuje się modny i komfortowy dom.

Kontenery morskie – przemyślana budowa

W konstrukcji kontenera nie ma niczego przypadkowego. To, jaką mają kontenery morskie budowę, to efekt wielu przemyśleń i obliczeń. Muszą się sprawdzać w warunkach długiego i trudnego morskiego transportu. Projektując je i później tworząc, dba się o trzy kwestie. Pierwsza to bezpieczeństwo tego, co jest przewożone. Dwie kolejne to trwałość kontenera oraz wygoda załadunku. Z uwagi na tę ostatnią cechę jest planowana odpowiednia wysokość samej konstrukcji, jak i wysokie drzwi. Kontener buduje się z myślą o konkretnym jego zastosowaniu, ale coraz częściej wykorzystywany jest na inne sposoby. Wystarczą pewne zmiany i można przystosować go nawet do celów mieszkalnych.

Kontenery morskie to konstrukcje szczególne. Mają swoje konkretne przeznaczenie i są wyjątkowo solidne. By je budować, potrzeba wiedzy technicznej, budowlanej, a także wyobraźni i doświadczenia. Przekształcane są na obiekty mieszkalne i biura głównie ze względu na swoją solidność i odpowiednie wymiary. Znaczenie ma też ich nowoczesny wygląd.

MM Logistic Transport Norwegia
Grodzka 20/6
70-560 Szczecin
793 008 523
www.mmlogistics.com.pl

Related Post