Kilka pomysłów na ręcznie robione zaproszenia ślubne

Kilka pomysłów na ręcznie robione zaproszenia ślubne

Zaproszenia, to jeden z ważniejszych elementów przygotowań do ślubu. To za ich pośrednictwem informuje się gości o terminie zaślubin oraz wyraża nadzieję, że pojawią się na nich. W związku z tym, jak ważne jest ich przeznaczenie, powinny prezentować się naprawdę wyjątkowo. Na rynku można znaleźć wiele propozycji zaproszeń ślubnych, jednak z reguły są one bardzo podobne do siebie i ciężko trafić na coś naprawdę nietuzinkowego. Dlatego też osoby, którym zależy na nieszablonowych zaproszeniach, powinny przemyśleć ich samodzielne wykonanie. W tym artykule omówimy kilka pomysłów na zaproszenia ślubne ręcznie robione. 

Ręcznie malowane zaproszenia ślubne

Pierwszym z pomysłów na zaproszenia ślubne własnej roboty są te ręcznie malowane. Co ciekawe, nie trzeba posiadać zdolności plastycznych, żeby je wykonać. Na rynku dostępnych jest wiele rozmaitych szablonów, które ułatwią ich stworzenie. Warto także wybrać dobrej jakości farby. Dzięki nim zaproszenia ślubne ręcznie robione staną się naprawdę wyjątkowe.

Zaproszenia ślubne ze zdjęciami narzeczonych

Zaproszenia ślubne ze zdjęciami narzeczonych, to niewątpliwie sposób na stworzenie czegoś absolutnie wyjątkowego i w stu procentach spersonalizowanego. Do ich wykonania można użyć zdjęć, które już posiadamy w swoich zasobach lub wybrać się na narzeczeńską sesję zdjęciową. Warto również pomyśleć o zastosowaniu dodatkowych zdobień na zaproszeniach. Mogą to być na przykład elementy nawiązujące do naszych zainteresowań lub klasyczne ozdoby dostępne w sklepach z produktami do rękodzieła. Każdy, komu zostaną wręczone takie zaproszenia ślubne ręcznie robione, niewątpliwie będzie zachwycony.

Zaproszenia ślubne z lakowymi pieczęciami

Dla osób, którym zależy na stworzeniu eleganckich zaproszeń, rewelacyjnym pomysłem okażą się pieczęcie lakowe. Te ostatnie, można z powodzeniem kupić w sklepie z akcesoriami do rękodzieła lub wykonać je samodzielnie. Jeżeli wybierzemy drugą opcję, wówczas również powinniśmy nabyć odpowiednie materiały, które pozwolą nam na ich zrobienie. Wiele osób twierdzi, że lak można zastąpić zwykłym woskiem, jednak nie do końca jest to prawda. Wynika to przede wszystkim z kruchości wosku po jego wyschnięciu, a co za tym idzie ryzyka, że zwyczajnie popęka niszcząc przy tym zaproszenia. Dlatego też, jeżeli zależy nam na tym, aby nasze zaproszenia ślubne ręcznie robione były trwałe, postawmy na lak. Co ważne, jest on dostępny w różnych kolorach, wobec czego z łatwością znajdziemy taki, który najlepiej będzie pasował do naszej ślubnej papeterii. Ważna rada! Jeśli nie jesteśmy do końca pewni czy uda nam się właściwie wykonać pieczęć, zróbmy ją najpierw na papierze do pieczenia. Jeśli okaże się, że wyszła bez zarzutu, wówczas z łatwością będziemy mogli przekleić ją na zaproszenie lub kopertę, w której zostanie ono umieszczone.

Rysowane zaproszenia ślubne

Podobnie, jak w przypadku malowanych, rysowane zaproszenia ślubne ręcznie robione nie wymagają większych zdolności plastycznych. Tutaj również sprawdzą się dostępne szablony, od których będzie można odrysować wybrany przez siebie wzór. Ten typ zaproszeń pozwala na stworzenie czegoś naprawdę oryginalnego. Ciekawe efekty uda się niewątpliwie osiągnąć łącząc ze sobą różne techniki rękodzieła. Jeżeli nie uda nam się wymyślić niczego ciekawego, z całą pewnością pomocny okaże się Internet, a konkretnie strony poświęcone wyrobom rękodzielnicznym, w tym również papeterii.

Złocone zaproszenia ślubne

Rewelacyjnym pomysłem na stworzenie eleganckich zaproszeń ślubnych ręcznie robionych, jest wykorzystanie w tym celu płatków złota oraz wodnego kleju do złoceń. Wystarczy w wyznaczonym przez siebie miejscu nanieść niewielką ilość kleju, a następnie posypać je złotkiem. Warto pamiętać o tym, aby docisnąć złotko rękoma do papieru. Dzięki temu zniwelujemy ryzyko jego odklejenia się od zaproszenia. Złocenia na zaproszeniach sprawdzą się tak naprawdę w przypadku każdej techniki ich wykonania. Można je dodać do zaproszeń, w których pierwsze skrzypce odgrywają zdjęcia przyszłej pary młodej lub tych wykonanych techniką malarską.

Zaproszenia ślubne z suszonymi kwiatami i liśćmi

Dla osób, które lubią styl rustykalny i w takim też planują zaaranżować swój ślub i wesele, do gustu z całą pewnością przypadną zaproszenia ślubne ręcznie robione zdobione suszonymi kwiatami i liśćmi. Te ostatnie można samodzielnie zebrać i ususzyć lub dokonać zakupu gotowych. Aby tego typu zaproszeniom zapewnić trwałość, warto zastosować klej na gorąco w celu przymocowania suszu. Należy zwracać szczególną uwagę na to, aby kwiaty i liście nie odstawały za bardzo od zaproszeń, ponieważ podczas wkładania ich do koperty lub wyciągania mogą zostać pozbawione swoich ozdób.

Jak sami widzimy, istnieje wiele pomysłów na to, aby samodzielnie przygotować zaproszenia ślubne. Oczywiście jest to zajęcie pracochłonne oraz czasochłonne, nie mniej dostarcza wiele satysfakcji. Jeżeli zaczniemy tworzenie zaproszeń z dużym wyprzedzeniem, niewątpliwie zdążymy z ich ukończeniem i rozesłaniem do gości odpowiednio wcześnie.

Related Post